Okres świąteczny to magiczny czas, który spędzamy z rodziną. Możemy wtedy znaleźć drobne upominki pod choinką, które umilają czas. Jeśli zastanawiasz się co podarować swoim bliskim pod choinkę na Boże Narodzenie to świetnym pomysłem będą książki. Nasze babcie z pewnością zainteresują książki o tematyce:

  • romans,
  • literatura faktu i reportaż,
  • poradniki o robótkach ręcznych.

Babcie chętnie czytają romanse

Dobrym pomysłem na prezent dla babci na święta będzie kupienie książki z działu o tematyce literatury pięknej. Przykładową książką z tej kategorii może być “Panna z bajki” autorstwa Katarzyny Michalak. Książka ta opowiada o losach przyjaciółek- Hani Ruczaj, która zajmuje się pisaniem scenariuszy, filmowych, Magdzie, która kocha się w swoim szefie i Lenie, która potrafi oczarować każdego mężczyznę. Jest to świat pełen intryg, miłości i śmiechu.

Literatura faktu

Jeśli wiemy, że nasza babcia nie przepada za czytaniem romansów warto rozejrzeć się w księgarni za literaturą faktu. Cenioną pozycją w tej kategorii jest niewątpliwie książka “Wszystko za życie” autorstwa Jona Krakauera. Autor opowiada o losach młodego Chrisa McCandlesa, który po ukończeniu szkoły średniej postanowił wyjechać samotnie w podróż. Ta pozycja książkowa pełna jest przygód, emocji i buntu. Przenosi czytelnika w ciekawą przygodę, od której trudno oderwać wzrok.

Poradniki o robótkach ręcznych


Często babcie zajmują się szydełkowaniem, szyciem na maszynie, dzierganiem na drutach. Jeśli chcemy, aby nasza babcia spróbowała czegoś nowego warto podsunąć jej książkę “Makramy i inne cuda ze sznurka” autorstwa Pauliny Kmiecik. Jest to kurs wyplatania ze sznurka różnorodnych makram. Dzięki temu babcia będzie mogła odkryć swoje nowe zdolności i stworzy piękne makramy, które będą zdobić mieszkanie.

Tych kilka pomysłów z pewnością pomoże Ci wybrać idealny prezent dla babci. Zastanów się co lubi czytać lub robić Twoja babcia, a potem dobierz idealną pozycję książkową.